مینی رول چیست؟

امروزه هر آنچه که به دست انسان ها ساخته شود به نوعی ترکیبی از هنر مدرن را در خود گنجانده است. شهر های مدرن ، خانه های مدرن ، پنجره های مدرن و در نهایت پرده های مدرن که به نوعی از جدیدترین وسایل برای دکوراسیون محسوب می‌شوند. مینی شید یا شید رول مینی به بهترین شکل ممکن هنر مدرن را در طراحی خود گنجانده است.

گاهی اوقات خرید پرده برای پنجره هایی با ابعاد عجیب و غریب و یا نحوه بازشدن غیر معمول پنجره دردسری اساسی برای انتخاب را ایجاد می‌کند. در این مطلب به بررسی انواع مینی شید رول و ویژگی جالب این سبک پرده می‌پردازیم.

مینی شید چیست و چرا بهترین انتخاب برای پنجره های مدرن است ؟

پرده مینی شید نوعی از پرده های جدید و مدرن است که مناسب برای استفاده در پنجره هایی با ابعاد کوچک و یا استفاده در فضاهایی با طراحی غیر معمول است. این سبک پرده مانند دیگر پرده های شید از یک پارچه و گیربکس حرکتی عمودی تشکیل شده است که به وسیله یک زنجیر یا سیستم ساید گاید قابلیت جابه جایی به بالا و پایین را دارد.

برای خرید پرده برای پنجره هایی با اندازه کوچک و یا پنجره ای که در اطراف آن فضای کافی و مناسب وجود نداشته باشد مینی شید رول ها بهترین انتخاب ممکن هستند. دلیل این انتخاب بی نیاز بودن این پرده به محل اضافی برای نصب و اجرا است. مینی‌ شید با طراحی منحصر بفردی که دارد بر روی قاب انواع پنجره مانند upvc هم قابل نصب و اجرا است.

منظور از طراحی منحصر بفرد شکل و استایل پایه ها و سیستم ساید متحرک آن است. پایه های مینی شید به صورت مستقیم پرده را بر روی پنجره ثابت می‌کند که هنگام باز و بسته کردن پنجره ، پرده هم همراه با آن جا به جا می‌شود.

انواع پرده مینی شید رول

با توجه به نحوه نصب پرده شید و عملکرد آن می توان آنها را به دو گروه کلی زیر تقسیم بندی کرد:

پرده با گیربکس و زنجیر

این نوع پرده بر روی پنجره های کوچک که باز و بسته شدن آنها به بیرون یا داخل باشد استفاده میشود. پارچه پرده بر روی قطعات مخصوص نصب شده در بالای پنجره قرار گرفته و باز و بسته شدن آن با زنجیر متصل به گیربکس صورت میگیرد.

این مدل پرده برای پنجره های UPVC کاربرد بسیار زیادی داشته و در اندازه های مختلف قابل اجرا می باشند.

مینی شید رول با سیستم ساید گاید

نوع دیگری از این پرده ها که برای پنجره با باز و بسته شدن عمودی کاربرد دارد، دارای سیستم ساید گاید می باشد. ساختار این پرده ها به گونه ایست که دو انتهای پرده با کابل های بسیار مقاوم به سمت راست و چپ پنجره در قسمت پایین متصل میشوند.

به همین دلیل در صورت باز و بسته شدن عمودی پنجره، پرده جا به جا نشده و نظم خوبی خواهد داشت. این مدل پرده مانند مینی شیدهای معمول و ساده، روی بدنه پنجره نصب میشوند و به همین دلیل فضای اضافه در زمان جمع شدن اشغال نخواهند کرد.

بخش محتوا

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *